Aktualności

Debata społeczna w Telatynie

Data publikacji 28.11.2022

Policjanci we współpracy z lokalnym samorządem przeprowadzili debatę społeczną na terenie gminy Telatyn pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gminy. Uczestnikom spotkania przybliżono także zagadnienia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacją Moja Komenda.

Dziś w Telatynie odbyła się debata społeczna z mieszkańcami gminy pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Założeniem debaty było zdiagnozowanie potrzeb mieszkańców społeczności lokalnej związanych z zapewnieniem i polepszeniem bezpieczeństwa w gminie Telatyn i określenie sposobów rozwiązywania tych problemów.

W trakcie spotkania, Kierownik Posterunku Policji w Łaszczowie aspirant sztabowy Piotr Heba, przedstawił informacje o stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Telatyn oraz przybliżył zagadnienia związane z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz sposób działania aplikacji Moja Komenda.

Podczas wspólnego debatowania, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego komisarz Tadeusz Bielecki odpowiadał na pytania związane z tematem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podkreślony został również ważny temat związany z noszeniem elementów odblaskowych przez pieszych. Uczestnikom spotkania rozdane zostały odblaski, przekazane przez Wójta Gminy Telatyn Pana Dariusza Kozłowskiego, dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Podczas spotkania poruszony został również temat cyberprzestępczości.

Za tak liczne przybycie na debatę i czynny w niej udział mieszkańcom społeczności lokalnej serdecznie dziękujemy.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony