Aktualności

Policjant na wolnym ujawnił pijanego kierowcę

Data publikacji 23.07.2021

Policjant na wolnym od służby uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, którego zauważył na jednaj z głównych ulic w Tomaszowie Lubelskim. Dzięki reakcji dzielnicowego z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej i szybkiej reakcji przybyłych policjantów, udało się zatrzymać 63-letniego kierującego, który prowadził auto mając w organizmie ponad pół promila alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 20, dzielnicowy Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej, jadąc ulicą Lwowską w Tomaszowie Lubelskim w czasie wolnym od służby, zauważył pojazd marki Volkswagen Polo, którego styl jazdy wskazywał, iż kierowca może znajdować się pod działaniem alkoholu. O swoich przypuszczeniach powiadomił telefonicznie patrol tomaszowskiej komendy. W krótkim czasie, policjanci prewencji podjęli interwencję z kierującym volkswagenem.

Czujność dzielnicowego nie zawiodła, ponieważ okazało się, iż kierujący 63-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego znajdował się w stanie nietrzeźwości. Jechał mając ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali 63-latkowi prawo jazdy a o jego dalszym losie niebawem zadecyduje sąd.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i odpowiedzialne zachowania na drodze. Nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników dróg.

starszy sierżant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony