Priorytet
Aktualności
-
Miało być bezkarne podpalenie. Tomaszowscy kryminalni ustalili sprawcę
Wnikliwa praca operacyjna tomaszowskich kryminalnych doprowadziła do zatrzymania 51-latka, podejrzanego o podpalenia mebli ogrodowych i asortymentu reklamowego jednej z lodziarni mieszczącej się w parku miejskim w Tomaszowie Lubelskim. Właściciel spalonego mienia oszacował straty na blisko 15 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, decyzją prokuratora trafił pod dozór. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Działania „Prędkość” na drogach powiatu tomaszowskiego
Wysokim mandatem karnym i utratą prawa jazdy na 3 miesiące zakończył jazdę 35-letni kierujący z BMW. Mężczyzna w miejscowości Ruda Wołoska w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 112 km/h. „Wpadł” podczas przeprowadzonych wczoraj wzmożonych działań policjantów tomaszowskiej drogówki. Mundurowi podczas działań ujawnili blisko 60 wykroczeń, większość dotyczyła przekroczeń prędkości. Apelujemy o ostrożna jazdę, zgodną z obowiązującymi ograniczeniami na drodze.
-
Policjanci zatrzymali 6 osób poszukiwanych
Sześcioro poszukiwanych zatrzymanych! - To efekt dwudniowej pracy funkcjonariuszy z naszej jednostki Policji. Do jednego z nich doszło dzięki czujności policjanta kryminalnego będącego na wolnym. Funkcjonariusz rozpoznał 48-letniego poszukiwanego listem gończym, o czym powiadomił policjantów będących na służbie. Z kolei mundurowi z Łaszczowa zatrzymali 35-latka poszukiwanego przez Prokuraturę Okręgową w Toruniu, podejrzanego o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
-
87 osób ustalonych i zatrzymanych podczas wojewódzkiej akcji „Poszukiwany”
W miniony poniedziałek i wtorek Komenda Główna Policji zarządziła ogólnopolską akcję, której celem było zlokalizowanie i zatrzymanie osób poszukiwanych na podstawie listów gończych i nakazów doprowadzenia wydanych przez polskie sądy i prokuratury. W czynnościach poszukiwawczych prowadzonych na terenie lubelskiego garnizonu policjantów wspomagali funkcjonariusze straży granicznej. Mundurowi skontrolowali łącznie blisko 1300 miejsc i adresów, a efektem działań było ustalenie i zatrzymanie 87 poszukiwanych.
-
Kadeci z Łaszczowa w akcji - praktyczne zajęcia z taktyki i technik interwencji
Policyjni instruktorzy taktyki i technik interwencji tomaszowskiej jednostki po raz kolejny spotkali się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącym im. St. Kostki Starowieyskiego w Łaszczowie. To już ostatnie zajęcia w tym roku szkolnym realizowane w ramach trójstronnego porozumienia pomiędzy Policją, Strażą Graniczną a Liceum w Łaszczowie.
-
Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku
Wczoraj w Żernikach 77-letni kierujący Hondą skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 36-letnią kierującą Volkswagenem. Do szpitala trafili kierujący oraz pasażerka z Hondy. Na szczęście nie odnieśli poważnych obrażeń. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.
-
Podsumowanie długiego weekendu na drogach Lubelszczyzny
Podczas długiego czerwcowego weekendu (od 3 do 7 czerwca) na drogach Lubelszczyzny doszło do 18 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a 24 osób odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 193 kolizje drogowe, a lubelscy policjanci zatrzymali blisko 100 nietrzeźwych kierujących.
-
Oszustwo „na pracownika banku”. 38-latka straciła blisko 800 000 złotych!
38-letnia mieszkanka powiatu tomaszowskiego padła ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników banku. Kobieta uwierzyła, że jej dane są zagrożone i na ich podstawie rzekomi przestępcy mieli zaciągnąć kredyty. Oszuści nakłonili 38-latkę do wzięcia 5 kredytów gotówkowych w różnych bankach i przekazanie gotówki w umówionych miejscach nieznajomym. Proces ten miał spowodować utratę zdolności kredytowej i uniemożliwienie zaciągania kolejnych przez przestępców. W efekcie kobieta straciła blisko 800 000 zł.
-
Pijany 28-latek kierujący Audi uciekał przed policyjną kontrola!
Za niezatrzymanie do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu odpowie 28-letni kierujący Audi. Mężczyzna zwrócił uwagę policjantów jadąc „pod prąd” jedną z tyszowieckich ulic. Po kilkukilometrowej próbie ucieczki został zatrzymany. Jak się okazało w organizmie miał promil alkoholu. Mundurowi już teraz zatrzymali mu prawo jazdy i zabezpieczyli auto. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.
-
Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców licznych włamań i kradzieży paliwa z maszyn budowlanych
Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 19 i 20 latka, którzy wielokrotnie dokonywali włamań do maszyn budowlanych z których kradli paliwo. Ich działalność przestępcza sięgała powiatu tomaszowskiego, biłgorajskiego i zamojskiego. Łącznie ukradli ponad 8 000 litrów paliwa, a wartość skradzionego mienia oszacowano na ponad 80 000 zł. Zarzut paserstwa usłyszał również 21-latek, który kupił kradzione paliwo w „korzystnej” cenie. Sprawa wkrótce będzie miała swój finał w sądzie.
-
Kask obowiązkowy dla osób do 16. roku życia! Nowe przepisy już obowiązują
Od 3 czerwca 2026 roku osoby do 16. roku życia mają obowiązek używania kasku ochronnego podczas jazdy rowerem, rowerem elektrycznym, hulajnogą elektryczną oraz urządzeniem transportu osobistego. Nowe przepisy mają zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych i ograniczyć liczbę poważnych urazów głowy. Za dopuszczenie dziecka do jazdy bez kasku odpowiedzialność ponoszą rodzice lub opiekunowie.
-
Zadbaj o bezpieczeństwo - długi weekend przed nami
Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. W tym okresie na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklistów, rowerzystów oraz pieszych.
-
Oszustwo metodą „na pracownika banku”
Przestrzegamy przed oszustami podającymi się za pracowników banku, którzy dzwonią z informacją o zagrożonych pieniądzach i zaciągniętym kredycie na dane rozmówcy. W celu ochrony pieniędzy nakłaniają m.in. do wygenerowania i przekazania im kodów blik. Tym sposobem została oszukana 42-letnia tomaszowianka. Kobieta straciła z konta blisko 10 000 zł. Apelujemy o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi!
-
Policjanci zatrzymali trzech poszukiwanych z wyrokami za jazdę po alkoholu
Pod koniec ubiegłego tygodnia zatrzymaliśmy trzech mężczyzn poszukiwanych nakazami doprowadzenia do odbycia wyroków za jazdę pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich za swoje przewinienia odpowiadało przed sądem w warunkach recydywy i posiadają dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Trafili już do zakładu karnego gdzie odbędą zasądzoną karę. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą!
-
Zmiana w przepisach - obowiązkowa jazda w kasku
Od 3 czerwca 2026 r. wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Rowerzyści, kierujący hulajnogą elektryczną lub UTO (urządzenie transportu osobistego) do 16. roku życia będą mieli obowiązek używania kasków ochronnych.
-
Dom powinien być bezpiecznym miejscem - międzynarodowa kampania na rzecz zapobiegania zaginięciom dzieci
25 maja 2026 roku, w dniu, w którym na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego, Fundacja AMBER Alert wraz z krajami partnerskimi zainaugurowała ogólnoeuropejską kampanię społeczną pod hasłem „Dom powinien być bezpiecznym miejscem”. W inicjatywę zaangażowała się również polska Policja, reprezentowana przez Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.
Mail do dyżurnego
Ważne
- Doradca do spraw etyki w KPP w Tomaszowie Lubelskim
-
Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!
Policjanci. Strażacy. Ratownicy medyczni. Trzy rożne zawody, ale cel wspólny: niesienie pomocy. Często jednak, kiedy my ratujemy, inni bezprawnie nas atakują. Z myślą o zwiększeniu świadomości obywateli w zakresie ochrony prawnej przysługującej funkcjonariuszom publicznym podczas wykonywania obowiązków służbowych przygotowaliśmy spot „Służymy dla Ciebie, mamy swoje prawa!”.
- Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji
- Zgłoś kontrolę autokaru
- Przemoc w rodzinie
- Niebieska e-skrzynka
- Wnioski z konsultacji
- Powiadom nas SMS-em
