Aktualności

Stracił na zakupie agregatu

Data publikacji 21.11.2022

Ponad tysiąc złotych stracił 50-latek który za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego chciał kupić agregat prądotwórczy. Mężczyzna wpłacił pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto bankowe za agregat którego finalnie nie otrzymał, tak jak zwrotu pieniędzy za niezrealizowaną transakcję. Uważajmy na internetowych oszustów!

Do Posterunku Policji w Tyszowcach zgłosił się 50-letni mieszkaniec gminy informując, że padł ofiarą oszustwa w wyniku którego stracił 1200 złotych.

Mężczyzna, na początku listopada, za pośrednictwem serwisu ogłoszeniowego chciał kupić agregat prądotwórczy. Po ustaleniu szczegółów transakcji, przelał na wskazane przez sprzedającego konto bankowe 1200 złotych. Przez kilka dni od wykonania przelewu, sprzedający zbywał kupującego, podając różne przyczyny związane z opóźnieniem wysłania paczki. Ostatecznie zerwał kontakt z 50-latkiem. Mieszkaniec gminy Tyszowce po bezskutecznych prośbach o zwrot pieniędzy za niezrealizowana transakcję, postanowił zgłosić sprawę na policję.

Uważajmy na internetowych oszustów którzy zamieszczają fikcyjne ogłoszenia sprzedażowe licząc na szybki zysk. Przed dokonaniem zakupów, warto sprawdzić opinie o sprzedającym. W celu sfinalizowania transakcji najbezpieczniej wybrać sposób płatności „za pobraniem”, czyli bezpośrednio po otrzymaniu przesyłki u kuriera. To pozwoli uchronić nasze pieniądze przed oszustami.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony