Aktualności

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych w powiecie tomaszowskim

Policjanci tomaszowskiej „drogówka” w ramach wczorajszego Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych podczas służby zwracali uwagę uczestnikom ruchu drogowego na przepisy, których przestrzeganie przyczynia się do ograniczenia niebezpiecznych sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy w głównej mierze od naszych indywidualnych zachowań.

Wczoraj, obchodziliśmy przypadający w trzecią niedzielę listopada, Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Jest to dzień refleksji i pamięci o tych, którzy stracili życie w wyniku wypadku drogowego.

W tym szczególnym dniu, policjanci z tomaszowskiego Wydziału Ruchu Drogowego, zwracali szczególna uwagę na przestrzeganie przepisów przez kierujących i pieszych w naszym powiecie. Mundurowi stanowczo reagowali na niebezpieczne sytuacje, które przyczyniają się do występowania wypadków na drogach. Zaliczamy do nich między innymi: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami czy jazda pod wpływem alkoholu. Policjanci zwracali uwagę również na zachowania na drodze niechronionych uczestników ruchu drogowego, przypominając o konieczności noszenia elementów odblaskowych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy w głównej mierze od naszych indywidualnych zachowań.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony