Aktualności

Busem potrącił 18 letniego pieszego

29-letni kierujący Iveco w miejscowości Nabróż potrącił lewym lusterkiem pojazdu, idącego z naprzeciwka, prawą stroną jezdni 18 latka. Pieszy z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący był trzeźwy. Wyjaśniamy szczegółowe przyczyny i okoliczności tego zdarzenia i apelujemy o ostrożność za kierownicą.

Do wypadku drogowego doszło wczoraj przed godziną 17 w miejscowości Nabróż w gminie Łaszczów. Dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez pojazd marki Iveco. Do zdarzenia doszło w obszarze zabudowanym, na nieoświetlonej drodze.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że dwóch pieszych bez elementów odblaskowych szło prawą stroną jezdni. Jadący z naprzeciwka samochód marki Iveco, podczas ich wymijania, lewym lusterkiem zaczepił jednego z nich, w wyniku czego doszło do potrącenia 18-latka i urwania lusterka. Nastoletni mieszkaniec gminy Tyszowce z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Drugi pieszy oraz kierujący Iveco, nie potrzebowali pomocy medycznej. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 29-letniego kierującego, mieszkańca gminy Łaszczów, był trzeźwy.

Trwa ustalanie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale wszędzie tam gdzie widoczność jest ograniczona. Noszenie odblasków znacząco wpływa na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i daje kierowcy dodatkowe sekundy na właściwą reakcję i ominięcie pieszego.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony