Aktualności

Trudne warunki atmosferyczne na drogach - jedź bezpiecznie!

Okres jesienno – zimowy to czas szczególnie trudny dla uczestników ruchu drogowego. Opady śniegu czy marznącego deszczu powodują, że widoczność jest ograniczona, a nawierzchnia jezdni śliska. Przekonał się o tym 70-letni kierujący Citroenem, który wczoraj na DW nr 853 stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. Apelujemy o ostrożność za kierownicą!

Zmienne warunki atmosferyczne, padający śnieg i ujemne temperatury powodują, że na drogach jest ślisko, a czas reakcji na zagrożenia znacznie się wydłuża. Kierujący w takich warunkach muszą zachować szczególną ostrożność, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz zachować bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu.

Do groźnie wyglądającego zdarznie drogowego doszło wczoraj przed godziną 13 na drodze wojewódzkiej nr 853 na wysokości miejscowości Ulów. 70-letni kierujący samochodem marki Citroen, mieszkaniec gminy Susiec, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do rowu i uderzył w przydrożne drzewo. 68-letnia pasażerka została przewieziona do szpitala, skąd po udzielonej pomocy medycznej została wypisana. Kierujący nie odniósł obrażeń.

Badanie trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu którym kierował 70-latek i nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 1500 zł i 12 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożność, szczególną rozwagę i odpowiednie przygotowanie do jazdy, zwłaszcza teraz gdy występują zmienne warunki pogodowe, opady śniegu i lokalnie śliska nawierzchnia jezdni. 

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony