Aktualności

Akcja „Bezpieczny Maluch” w powiecie tomaszowskim

Data publikacji 13.01.2023

W ramach akcji „Bezpieczny Maluch” tomaszowscy policjanci odwiedzili przedszkola i szkoły mieszczące się na terenie naszego powiatu. Głównym celem wizyty funkcjonariuszy było przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, jak też bezpiecznego podróżowania w trakcie ferii. Policjanci ruchu drogowego kontrolowali kierujących i zwracali uwagę na sposób przewożenia dzieci do placówek oświatowo- wychowawczych.

 

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych od 9 do 13 stycznia 2023 roku prowadzona jest akcja informacyjno-edukacyjną „Bezpieczny Maluch”.

W tych dniach policjanci odwiedzili niektóre placówki oświatowe, gdzie przeprowadzili prelekcje dotyczące bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego celem podnoszenia świadomości obowiązku korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzali kontrole kierujących pojazdami osobowymi w rejonach szkół podstawowych, przedszkoli, żłobków i innych placówek opiekuńczo - wychowawczych podczas przywożenia dzieci na zajęcia edukacyjne. Mundurowi egzekwowali od kierujących pojazdami korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

Tego typu działania to doskonała okazja aby przypomnieć dorosłym, że do ich obowiązku należy dbanie o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży. Dodatkowo policjanci sprawdzają stan trzeźwości kierujących.

młodszy aspirant Monika Ryczek

  • Funkcjonariuszka podczas prelekcji w przedszkolu
  • Prelekcje podczas akcji "Bezpiczny Maluch"
  • Prelekcje podczas akcji "Bezpiczny Maluch"
Powrót na górę strony