Aktualności

Powiatowe eliminacje zawodów „Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 31.05.2023

Trwają eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych pn. „Dzielnicowy Roku”. Laureaci etapu powiatowego będą reprezentować naszą komendę na szczeblu wojewódzkim. Zawody mają na celu wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju. Zmagania zakończą się finałem w Szkole Policji w Katowicach.

W tomaszowskiej komendzie policji rozpoczęły się eliminacje do finału XIII Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Zawody podzielone są na trzy etapy i mają na celu wyłonić najlepszego dzielnicowego w kraju.

Dziś podczas etapu powiatowego zawodów, dzielnicowi mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 40 pytań. Pytanie te sprawdzały wiedzę z zakresu przepisów prawnych, w tym przepisów regulujących pracę dzielnicowego, a także zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepsi dzielnicowi wyłonieni na szczeblu powiatowym, będą reprezentować naszą komendę na drugim etapie zawodów w eliminacjach wojewódzkich. Etap ten zostanie przeprowadzony w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Finał zawodów odbędzie się jesienią w Szkole Policji w Katowicach.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

  • policjanci podczas zawodów dzielnicowy roku
Powrót na górę strony