Aktualności

Tomaszowscy policjanci grają razem z WOŚP

Data publikacji 26.01.2024

Policjanci tomaszowskiej komendy aktywnie włączyli się w 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym celu przekazaliśmy na aukcję przedmioty, które będą do wylicytowania 28 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu oraz Tomaszowskim Domu Kultury w Tomaszowie Lub. Jak co roku policjanci będą również czuwać nad bezpieczeństwem kwestujących wolontariuszy.

W najbliższą niedzielę 28 stycznia br. odbędzie się 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tomaszowscy policjanci aktywnie włączyli się w tegoroczną akcję poprzez przekazanie przedmiotów na licytację. Wystawione gadżety z maskotką "sierżanta Gryfa" będzie można wylicytować podczas finału WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu oraz w Tomaszowskim Domu Kultury w Tomaszowie Lub.  

Policjanci przygotują również w tym czasie stanowisko profilaktyczne w TDK gdzie będą promować zawód policjanta oraz bezpieczne zachowania podczas ferii zimowych. Jak co roku mundurowi na kilka dni przed finałem spotykają się z organizatorami i wolontariuszami WOŚP w celu przekazania wskazówek dotyczących bezpiecznego kwestowania.

Spotkanie z wolontariuszami odbyło się już w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Lub. z udziałem Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Mariuszem Jońcem oraz policjantką z Wydziału Prewencji asp. szt. Wiolettą Myszczyńską.

Dzielnicowy z Posterunku w Suścu mł. asp. Leszek Popowicz również przeprowadził spotanie z wolonatariuszami w Gminnym Ośroku Kultury w Suścu.

Policjanci przestrzegali wolontariuszy aby:

- prowadzili zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach takich jak centra handlowe, na głównych ciągach komunikacyjnych, gdzie występuje duże natężenie ruchu pieszych, w miejscach dobrze oświetlonych oraz miejscach objętych monitoringiem,

- unikali prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie, kwestowanie w grupie jest zawsze bezpieczniejsze. Najlepiej zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych,

- po zakończonej kweście, wracając do sztabu, poruszali się w grupie pod opieką starszych znajomych lub rodziny.

Na numer alarmowy 112  można zgłaszać  informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo kwestujących.

młodszy aspirant Małgorzata Pawłowska

Powrót na górę strony