Aktualności

Debata społeczna w Bełżcu

Data publikacji 28.05.2024

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Bełżca cieszyła się debata społeczna, którą wczoraj przeprowadzili policjanci pod hasłem; „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Podczas spotania poruszono wiele pouczających kwestii związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Omówiono zasadę działania aplikacji „Moja Komanda” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Wczoraj o godzinie 10:00 policjanci z tomaszowskiej komendy oraz posterunku w Lubyczy Królewskiej spotkali się z mieszkańcami Bełżca. To już druga debata społeczna pod hasłem "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”, która odbyła się na terenie naszego powiatu.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas debaty poruszono tematy związane z ruchem drogowym i zagrożeniami z którymi mogą spotkać się mieszkańcy gminy.

W dalszej części omówiono funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz jak szybko i w prosty sposób można nanieść na mapie miejsce, w którym występują potencjalne zagrożenia. Wszyscy dowiedzieli się jak odnaleźć kontakt do swojego dzielnicowego, czy też jak dotrzeć do najbliższej jednostki Policji za pomocą aplikacji „Moja komenda”.

Uczestnicy debaty mogli zgłaszać swoje spostrzeżenia, sugestie i oczekiwania. Wypracowano również kolejne cele, które będą przedmiotem planowanych dalszych działań na rzecz bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Bełżec Pan Mateusz Jarosz, sołtysi gmin, dyrekcja szkół, przedstawiciele placówek kulturalno-oświatowych i społeczność lokalna.

 

aspirant Monika Ryczek

  • Debata w Bełżcu
  • Debata społeczna
  • Debata społeczna
Powrót na górę strony