Aktualności

Skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy

Data publikacji 29.05.2024

Wczoraj na drogach powiatu tomaszowskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich, 54-latek z gminy Susiec wsiadł na rower mając blisko 3 promile alkoholu, natomiast drugi, 32-latek z gminy Cieszanów woj. podkarpackiego kierował samochodem mając ponad pół promila alkoholu i jak się okazało nigdy nie zdawał egzaminu na prawo jazdy, a samochód którym się poruszał nie miał aktualnego ubezpieczenia.

Do zdarzeń doszło wczoraj w godzinach wieczornych. Policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu tomaszowskiego zatrzymali dwóch skrajnie nieodpowiedzialnych kierowców.

Pierwszy z nich, 54-latek z gm. Susiec w miejscowości Majdan Sopocki kierował rowerem po drodze publicznej mając wyraźny z problem z utrzymaniem równowagi. Jak się okazało powodem był alkohol. Kiedy mundurowi przebadali go na jego zawartość w wydychanym powietrzu okazało się, że miał blisko 3 promile.

Za swoje karygodne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2 500 zł.

Drugim skrajnie nieodpowiedzianym kierowcą okazał się 32-latek z gm. Cieszanów
woj. Podkarpackiego, który jechał samochodem marki Mazda. Mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej w miejscowości Zatyle w trakcie prowadzenia rutynowej kontroli stanu trzeźwości kierowców. Jak się okazało mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.  Po sprawdzeniu w policyjnej bazie okazało się, że jest skrajnie nieodpowiedzialny. Nie dosyć, że był w stanie nietrzeźwości, to  nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania, a Mazda którą prowadził nie miała aktualnego ubezpieczenia.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

aspirant Monika Ryczek

Powrót na górę strony