Aktualności

Podsumowanie akcji "NURD" w powiecie tomaszowskim

Data publikacji 30.05.2024

Łącznie 60 wykroczeń ujawnili policjanci tomaszowskiej drogówki podczas wczorajszych działań na drogach naszego powiatu. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców pojazdów wobec pieszych i rowerzystów. Odnotowaliśmy ponad 43 wykroczenia popełnione w rejonie przejść dla pieszych. Dodatkowo, za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym dwóch kierowców straciło prawo jazdy.

Podczas wczorajszej akcji pn. Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego (NURD) policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców pojazdów wobec pieszych, rowerzystów i motocyklistów. To właśnie ta grupa jest najbardziej narażona na przykre konsekwencje wypadków drogowych i ponosi najcięższe obrażenia.

Mundurowi obserwowali przejścia dla pieszych oraz przejazdy dla rowerzystów usytuowane na ruchliwych drogach powiatu.

Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili łącznie 60 wykroczeń. Były one związane głownie z przekroczeniem prędkości, w tym aż 43 popełnione w rejonie przejść dla pieszych.

W Lubyczy Królewskiej 38 - latek jechał busem marki Ford z prędkością 102 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało 50 km/h, natomiast rekordzistą okazał się 34-letni kierowca Mitsubishi, który w miejscowości Telatyn, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 114 km/h. Miłośnicy szybkiej jazdy otrzymali wysokie mandaty i w najbliższym czasie nie wsiądą „za kółko”. Policjanci zatrzymali im uprawienia do kierowania.

Nasi mundurowi kontrolowali również sposób zachowania na drodze samych pieszych, rowerzystów i motocyklistów, którzy także często zapominają o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

Podczas takiej kontroli wpadł rowerzysta, który jechał slalomem po drodze publicznejw miejscowości Szlatyn. Okazało się, że powodem były promile. 48-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Za swoje karygodne zachowanie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.

aspirant Monika Ryczek 

  • Podsumowanie akcji NURD
Powrót na górę strony