Aktualności

Dzięki obywatelskiej postawie skończyło się tylko na przebitej oponie

Data publikacji 03.06.2024

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał ujęty przez naocznego świadka, 52-letni kierowca Renault. Zawiadamiający zwrócił na niego uwagę, ponieważ jechał całą szerokością drogi krajowej, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego i nie bacząc na to, że w pojeździe ma przebitą oponę. Świadek zabrał nieodpowiedzialnemu mężczyźnie kluczyki od samochodu i powiadomił policjantów. Nietrzeźwy kierowca już niebawem za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

W sobotę w godzinach porannych naoczny świadek powiadomił mundurowych, że ujął nietrzeźwego kierowcę.

Zgłaszający jadąc drogą krajową nr 17 w Tomaszowie Lubelskim zauważył przed sobą pojazd marki Renault, który wyraźnie nie trzymał toru jazdy. Ponadto, kierujący wyraźnie łamał przepisy ruchu drogowego. W podróży, nie przeszkadzała mu nawet przebita opona w samochodzie. Świadek natychmiast pojechał za nim i kiedy „pirat drogowy” zatrzymał się na parkingu sklepowym w miejscowości Bełżec natychmiast wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę.

O całym zdarzeniu poinformował policjantów.

Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierowcy Renault i jak się okazało powodem karygodnej jazdy był alkohol. 52-latek z Bełżca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna tłumaczył, że pił „tylko” piwo.

Nietrzeźwy kierowca już niebawem za swoje zachowanie odpowie przed Sądem.

Na pochwałę zasługuję postawa świadka, który widząc nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy, zareagował.

Policjanci apelują o rozsądek! Jeżeli pijesz, nigdy nie wsiadaj ,, za kierownicę". Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania i wysoka grzywna.

aspirant Monika Ryczek

  • Pojazd uczestniczący w zdarzeniu
  • Pojazd marki Renault
Powrót na górę strony