Aktualności

Wjechał do rowu mając blisko 2 promile

Data publikacji 04.06.2024

Kompletnie pijany 35-latek z Łaszczowa wjechał motorowerem do rowu mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało mężczyzna posiada również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swój czyn odpowie przed Sądem.

Dzisiaj po północy dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Zimno gminy Łaszczów najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący wjechał do rowu.

Patrol policji, który natychmiast udał się na miejsce zastał tam załogę Ochotniczej Straży Pożarnej i leżący w rowie motocykl marki QINGQI, natomiast kierowca jednośladu został już przetransportowany do szpitala.

Funkcjonariusze udali się do placówki zdrowia, gdzie przebadali 35-letniego kierowcę motoroweru na zawartość alkoholu w organizmie. Jak się okazało miał blisko 2 promile alkoholu, dlatego też nie był w stanie utrzymać równowagi i wjechał do rowu.

To nie wszystko, co miał na sumieniu nieodpowiedzialny kierowca. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada również czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed Sądem.

W tym przypadku kierowca nie odniósł poważnych obrażeń, jednak pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Reagujmy stanowczo na każdy taki przypadek.

Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

aspirant Monika Ryczek

Powrót na górę strony