Aktualności

Nietrzeźwi kierujący ujawnieni na drogach powiatu tomaszowskiego

Data publikacji 12.06.2024

Tomaszowscy policjanci zatrzymali 32-letnią mieszkankę Tomaszowa Lubelskiego, która kierowała Mazdą w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, to nie koniec jej przewinień, kobieta nie posiadała również uprawnień do kierowania, a pojazd, którym się poruszała nie miał ważnego badania technicznego. Za swoje przewinienia kierująca odpowie przed Sądem.

We wtorek w godzinach wieczornych, policjanci tomaszowskiej patrolówki, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym marki Mazda, której styl jazdy wskazywał na to, że może być pod działaniem alkoholu.

Gdy funkcjonariusze podeszli do kobiety, wyczuli od niej silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że jest nietrzeźwa, miała blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierującą była 32-letnia mieszkanka Tomaszowa Lubelskiego. Jak się okazało, to nie był koniec jej przewinień. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, mundurowi ustalili, że nie posiada również uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a samochód, którym się poruszała nie ma ważnych badań technicznych.

Teraz za swoje karygodne zachowanie kierująca odpowie przed Sądem, za co grozi jej kara
do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzięki czujności dzielnicowego z Posterunku Policji w Suścu, udało się udaremnić jazdę jeszcze jednemu nietrzeźwemu kierującemu. Okazał się nim być 41-letni mieszkaniec Suśca, który jechał rowerem. Badanie wykazało, że również miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i zakazano mu dalszej jazdy.

Pamiętajmy, że nietrzeźwy lub będący pod wpływem środków odurzających  kierowca  czy rowerzysta na drodze to nie tylko zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy takim kierowcom kierować pojazdem i korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub pod wpływem narkotyków, natychmiast poinformujmy
o tym Policję. Alkohol czy środki odurzające obniżają  koncentrację, spowalniają  reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

aspirant Monika Ryczek  

Powrót na górę strony