Aktualności

Pocisk artyleryjski pod podłogą

Data publikacji 14.06.2024

W gm. Lubycza Królewska podczas remontu domu właściciel natrafił na skorodowany pocisk artyleryjski, który znajdował się pod podłogą. O znalezisku natychmiast powiadomił policję. Mundurowi zabezpieczyli miejsce do czasu przybycia wyspecjalizowanej jednostki wojskowej, która zabrała niewybuch.

Wczoraj po godzinie 10.00 otrzymaliśmy zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku w jednym z domów w gminie Lubycza Królewska. Jak ustalili policjanci, mieszkaniec który wykonywał remont domu zauważył, że pod podłogą znajduje się pocisk. Mężczyzna zachował się prawidłowo i o swoim odkryciu powiadomił służby. Okazało się, że niewybuch o kalibrze 40 mm pochodzi z czasów II wojny światowej.

Policjanci zabezpieczyli miejsce znaleziska do czasu przybycia specjalnej jednostki, która zabrała pocisk w celu zneutralizowania go. Saperzy sprawdzili również teren przyległy do miejsca odnalezienia niewybuchu, czy nie znajdują się tam podobne przedmioty.

Pamiętajmy:

Znaleziska przypominające niewybuchy nie wolno!:

- dotykać;

- przenosić;

- rozbrajać.

Należy o tym jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i wezwą wyspecjalizowaną jednostkę - saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu Policji takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

 

aspirant Monika Ryczek

  • Pocisk
Powrót na górę strony