Aktualności

Zasnął za kierownicą i uderzył w ciężarówkę

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś nad ranem w miejscowości Hrebenne. 26-letni kierowca BMW na prostym odcinku drogi uderzył w tył ciężarówki oczekującej w kolejce do przejścia granicznego z Ukrainą. Jak ustalili policjanci, mężczyzna prawdopodobnie zasnął w trakcie jazdy i wtedy doszło do zdarzenia. Kierujący był trzeźwy i jechał sam. Na szczęście, pomimo poważnych uszkodzeń w pojeździe wyszedł z tego bez szwanku. Skończyło się na wysokim mandacie.

Dzisiaj w godzinach porannych dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Hrebenne. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali „wrak” samochodu marki BMW, a przy nim kierowcę. Jak ustalili, był to 26 – letni obywatel Ukrainy, który na prostym odcinku drogi uderzył w zaparkowaną ciężarówkę oczekującą w kolejce do przejścia granicznego. Okazało się, że mężczyzna prawdopodobnie zasnął za kierownicą i to było przyczyną zdarzenia. Kierowca może mówić o dużym szczęściu. Pomimo poważnie rozbitego auta wyszedł z tego bez groźnych obrażeń.

Policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu – był trzeźwy.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Kierowco pamiętaj!

Za kółko wsiadaj wypoczęty

Jazda po nieprzespanej nocy nie różni się zbyt wiele od prowadzenia auta “pod wpływem”. Dogłębne zmęczenie może wpływać na naszą percepcję zupełnie tak jak używki. Poza spadkiem koncentracji i zwiększeniem czasu reakcji pojawić się mogą nawet halucynacje wzrokowe i słuchowe, a to w przypadku jazdy autem nie wróży nic dobrego. Niestety – nie ma możliwości obiektywnej oceny zmęczenia kierowcy, także pamiętaj, by mierzyć siły na zamiary.

Po nocnej zmianie w pracy, czy imprezie skorzystaj z dostępnych środków transportu; taksówki lub komunikacji miejskiej, a z dalszym wyjazdem poczekaj do następnego dnia.

aspirant Monika Ryczek

 

 

 

 

Powrót na górę strony