Aktualności

Postawa młodzieży z Lubyczy Królewskiej godna naśladowania

Data publikacji 19.06.2024

Wzorową i obywatelską postawą wykazała się młodzież z Lubyczy Królewskiej, która w altance w parku znalazła portfel z pieniędzmi i dokumentami. Uczciwi znalazcy bez wahania przynieśli rzeczy lubyckim policjantom. Dzięki ich przykładnemu zachowaniu zguba trafiła do właściciela.

W miniony poniedziałek do Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej zgłosiły się cztery młode osoby informując, że w altance w lubyckim parku miejskim znalazły portfel. Okazało się, że wewnątrz znajdowała się spora suma pieniędzy i dokumenty. Policjanci ustalili, że ich właścicielem jest mieszkaniec Lubyczy Królewskiej. Mężczyzna odebrał już zgubę i nie krył wzruszenia z godnej naśladowania postawy młodzieży, która je znalazła. 

Na wyróżnienie zasługuje zachowanie tych czterech młodych osób z Lubyczy Królewskiej. Dzięki ich uczciwości zgubiony portfel z całą zawartością wrócił do właściciela.

Warto promować takie zachowania i postawy, gdyż dzięki nim możemy w naszym regionie czuć się bezpiecznie.

Kierownik Posterunku Policji w  Lubyczy Królewskiej osobiście podziękował całej czwórce za wzorową postawę obywatelską.

Pamiętajmy również, że zwrot znalezionych rzeczy jest obowiązkiem każdego znalazcy, który zgodnie z przepisami - powinien dołożyć wszelkich starań, aby zguba trafiła do rąk prawowitego właściciela. Za przywłaszczenie znalezionej rzeczy grozi kara.

aspirant Monika Ryczek

Powrót na górę strony